O nás

Historie naší firmy sahá několik generací zpět. Ve sklenářství začínal již náš praděd, který v roce 1886 vstoupil do učení na sklenáře. Úspěšnou zkouškou v roce 1889 se začala psát historie sklenářů se jménem Franek. Na vzniklou tradici navazuje děd, kdy roku 1926 si tentýž zakládá živnost. Po přetržce způsobené změnou režimu se do podnikání vrací jeho syn, se kterým následně začnou podnikat i jeho synové Karel a Václav.

Za tu dobu se firma úspěšně vyvíjí a roste. Modernizují se nejen prostory, ale i strojní vybavení. Ke stávající budově je přistavěna nová výrobní a skladovací hala. Areál samozřejmě obsahuje nejen výrobu a kanceláře. Součástí je i prodejna se vzorkovnou. Zde najdete spolehlivou obsluhu, která Vám pomůže s výběrem a případnou radou a ukázkou navrhovaného řešení výběr usnadní.

Majitelé společnosti se pravidelně účastní různých školení v oboru. Rovněž navštěvují odborné sklenářské veletrhy nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

Společnost pracuje na základě svého motta, které vidíte v záhlaví těchto stránek. To je jejich krédem a zavazuje je k udržení dobrého jména Franek. Jména, které se ve sklenářském oboru pohybuje již po desetiletí. Jména, které zavazuje.